Milmast Kariyer

MILMAST Yükseltme Sistemleri A.Ş., sağladığı İleri Mühendislik Eğitimleri ile farklı mühendislik alanlarında istihdama köprü olmaktadır.

Diplomasını henüz almış ya da almak üzere olan gençlerin taze teorik bilgilerini pekiştirmek ve kendilerini geliştirmek için ihtiyaç duyduğu pratik uygulamalar, İleri Mühendislik Eğitimleri ile mümkün kılınmaktadır.

Eğitim seçenekleri, kurumsal ya da bireysel şekilde tercih edilebilecek şekilde sunulmaktadır.

1- Bireysel olarak tercih edilen eğitim programları

Eğitimlerin her mühendislik grubu ve farklı çalışma için ayrı ayrı içerikleri mevcuttur. Bazı eğitimleri aday mühendisler bireysel olarak almayı tercih etmektedir. Sertifikalı eğitimler iş arayışı ya da yeniden konumlanma ile ilgili isteklerinde referans teşkil etmektedir.

İşe yeni başlayacak adayların ve mevcut çalışanların öncelikle iyi firmalar tarafından seçilebilirliğini kolaylaştırmaktadır. Sonrasında da görevlerini maksimum performansla yerine getirebilmesine yardımcı oluyor.

2-Staj süresince firmalar tarafından ücreti ödenerek sağlanan eğitimler

İleri Mühendislik Eğitimleri zamanla kabuk değiştirdi ve şirketler tarafından staj süresince seçilmiş adaylar için temin edilmeye başlandı. Bu sayede şirketler istihdam edecekleri aday için çok değerli birkaç değere sahip olmaya başladılar;

– Staj süresinin sonunda ölçülebilir eğitim performansı sonuçları

– Adayların mühendislik becerileri hakkında bilgi

– Şirket kültür değerlerine uygunluk anlamında süzgeçten geçen adaylar ile kusursuz işe seçme ve yerleştirme uygulanabilirliği

– İstihdam edilen adayın vakit kaybetmeden eğitim ve kariyer planlamasının yapılabilirliği

– İşbaşı eğitimleri ile iş adaptasyonu ve oryantasyonu kazanmış bir grubu işe başlatabilme

Kısaca İleri Mühendislik Eğitimleri adaylar için kariyere açılan bir kapı olarak da görülmeye başlandı. İşveren içinse işe girdiği gün itibari ile kariyeri şekillendirilecek çalışan havuzuna sahip olabilme koşulu oluşturdu.

3- Build-Up Academy, Uzman Mühendis Yetiştirme Programı

4- Build-Up Academy, ARGE Mühendisi Yetiştirme Programı