Mühendislik Simülasyonları

MİLMAST, tecrübeli mühendis ekibiyle yurt içi ve yurt dışındaki firmaların Ar-Ge ve ürün geliştirme bölümlerinin ihtiyaçları doğrultusunda, havacılık ve uzay uygulamalarından inşaat sektörüne, otomotivden ve denizciliğe, turbo makinelerden kimyasal prosesler ve enerjiye, ısıl ekipman tasarımlarından enerji sektörüne, plastik sektöründen beyaz eşya sektörüne kadar hemen hemen her sektöre mühendislik simülasyon modellemelerini de gerçekleştirmektedir.

Ayrıca çoklu fiziksel disiplinlerin bir arada ele alındığı analiz yaklaşımları ile kapsamlı çözümler sunmaktadır

Yapısal Simülasyonlar

MILMAST Yapısal Mekanik Birimi geniş kapsamlı yapısal analiz hesaplamaları konusunda birçok ayrı sektördeki müşterilerimize hizmet vermektedir. Genel anlamıyla çevresel koşullar, operasyonel ve limit yükler altında statik ve dinamik stres/sehim analizleri, titreşim hesaplamalari, ısıl analizler yapılarak tasarım iyileştirme önerileri sunulmaktadır. Bu sayede ürün isterlerine uygun, dayanıklı, hafif, ekonomik, üretilebilir çözümün bulunmasında müşterilerimize yol göstermektedir.

Modal Analiz

Mod Şekilleri & Doğal Frekansların Belirlenmesi

Rastgele Titreşim Analizi

Gerilme & Güvenlik Faktörü Değerlendirmesi

Yorulma Hesabı

Dinamik Şok analizi

Gerilme ve Güvenlik Faktörü Değerlendirmesi

Aracın Yavaşlaması / Hızlanması

Sehim Değerlendirmesi

Gerilme Değerlendirmesi

Yorulma Hesabı

Kinematik / Rijit Bünye Dinamiği Analizi

Mekanizma Kinematiği Değerlendirmesi

Dinamik Yük Dağılımı Tayini

Düz & Eğimli Zeminlerde Sistem Çalışma Durumu

Gerekli Tork Girdisi Belirlenmesi

Hesaplı Akışkanlar Dinamiği Analizi (HAD)

Akışkanlar Mekaniği ve Termodinamik Birimi, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) ve termodinamik disiplinlerindeki uzmanlıklarını kullanarak, çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda simülasyona dayalı proje, mühendislik ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Kullandığı endüstri lideri ANSYS® yazılımları ile müşterilerinin problemlerine gerçek hayattaki mühendislik gereksinimlerini ve kısıtlamaları da gözeterek en doğru yaklaşımla en iyi ve hızlı çözümü sunmaktadır.

  • Rüzgar Yükü Hesaplamaları
  • Hidrodinamik Analiz
  • Sehim Değerlendirmesi
  • Gerilme Değerlendirmesi
  • Yorulma Hesabı